مبلمان منزل

دکوراسیون اروپایی

دکوراسیون اروپایی

دکوراسیون اروپایی 

دکوراسیون اروپایی در نوع خود یکی از مدرن ترین و زیبا ترین چیدمان ها به شمار می رود. از انجایی که اصول و قواعد دکور کردن بسیار مهم است نیاز است در این راستا اطلاعاتی کسب شود. بدون تردید با کمک گرفتن از متخصصان طراحی داخلی به راحتی می توان به زیبا ترین و بی نظیر ترین دکوراسیون ها دست پیدا کرد. سبک های که شما را به دکور اروپایی بیشتر نزدیک می کند را در این مقاله با یکدیگر مرور می کنیم. چیدمان آشپزخانه، اتاق نشیمن، اتاق پذیرایی و اتاق خواب به سبک اروپایی مطالبی است که در این مقاله به آن پرداخته می شود. با ما همراه باشید تا ایده پردازی های استفاده شده را در طراحی و دکوراسیون منازل خود به دست آورید.

دکوراسیون اروپایی لوکس

اگر بخواهیم برای شما از یک خانه رویایی به سبک اروپایی بگویم باید در یک کلام به زیبایی یک قصر در یک نگاه کلی اشاره کنیم. طراحی و معماری خانه های اروپایی به شکلی صورت می گیرد که رنگ آمیزی و نور پردازی خود به تنهایی جلوه ای بی نظیر به فضا می بخشد بدون اینکه هیچ گونه پارامتری برای دیزاین در فضا استفاده شود. سقف های بلند با طراحی بسیار خاص و زیبا که تمی از رنگ طلایی و کرم دارد خود اولین خلاقیت در این تصویر سازی محسوب می شود. گج بری بسیار زیبایی که بر روی ستون ها و درب های ورودی ایجاد شده است خود می تواند یک ایده پردازی دیگر به شمار آید. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید یک تم کرم طلایی برای این دکوراسیون اروپایی دنبال شده است. از سقف تا کف و دیوارها همه با این تم رنگی دنبال شده است. استفاده کردن از لوسترهای بلوری از یک سو نور پردازی بسیار کاملی را در فضا ایجاد کرده و از سوی دیگر سبب زیبا تر شدن این دکوراسیون شده است. همان طور که مشاهده می کنید فضا به اندازه ای بزرگ است که به راحتی می توان از هر کالای دکوری برای دیزاین کردن استفاده کرد اما تنها از یک سرویس مبل و چند آباژور ایستاده استفاده شده است. این امر به این دلیل است که اولین شرط در دکوراسیون های اروپایی سادگی است. برای شاد تر نشان دادن فضا از رنگ های روشن به راحتی می توان بهره گرفت به عنوان مثال در این فضا برخی از دیوارها و ستون ها با تم رنگی صورتی ایده پردازی شده است.

اتاق نشیمن در طراحی اروپایی

به راحتی می توان بخشی از فضا را برای نشست های خانوادگی مهیا کرد. برای این بخش نیازی نیست از مساحت زیادیدر ساختمان استفاده کرد. همان طور که در تصویر ارائه شده مشاهده می کنید در این ایده تنها از یک سرویس مبل برای دیزاین فضا کمک گرفته شده است. دکوراسیون اروپایی زیبایی چشم نواز و خیره کننده ای دارد. دلیل این امر استفاده کردن از رگه های طلایی در دکوراسیون است. به عنوان مثال آینه قاب طلایی که مهم ترین عنصر برای زیبا سازی این فضا محسوب می شود اولین نمونه است. دست ها و پایه های طلایی سرویس مبل، لوستر طلایی، قاب های با ترکیب رنگ طلایی بر روی دیوار و سقف همگی در زیبا سازی این چیدمان به سبک اروپایی تاثیر گذاشته است. همان طور که مشاهده می کنید هیچ کدام از پنجره ها پرده ای ندارد و این امر یک نور پردازی خاص و منحصر به فرد را برای این نشیمن لوکس فراهم کرده است. باید به شما بگویم در قدم اول برای رسیدن به یک دکوراسیون اروپایی باید از یک معماری خاص و ویژه برای منزل برخوردار باشیم تا در ادامه بتوانیم خانه ای لوکس و زیبایی را طراحی کنیم. البته از تم های رنگی استفاده شده برای تصویر سازی بهتر در فضای خانه به راحتی می توانیم کمک بگیریم. همان طور که مشاهده می کنید به راحتی می توانید از یک سرویس مبل با تم رنگی تیره در کنار یک فرش رنگ روشن و کالاهای با تناژ رنگی طلایی برای دکوراسیون کردن منزل خود ایده بگیرید.

ایده پردازی دیگر برای دکوراسیون اروپایی

هر چقدر از زیبایی چشم نواز طراحی به سبک اروپایی برای شما بگویم باز هم کم است. بدون تردید داشتن خانه ای با این سبک و سیاق آرزوی هر خانم خانه داری است. ما به شما پیشنهاد می کنیم از متخصصان داخلی در زمینه دکوراسیون داخلی مشاوره بگیرید تا در فضاهای کوچک بتوانید به یک دکوراسیون اروپایی دست پیدا کنید. آنچه در این ایده پردازی مشاهده می شود تنها یک سرویس مبل دو لوستر و یک فرش است. تنها امری که سبب شده است این تصویر سازی بسیار زیبا به چشم آید ترکیب رنگ و رعایت کردن اصول چیدمان است. بدون شک متخصصان طراحی داخلی با تجربه های بسیاری که در این راستا دارند می توانند شما را بسیار در این حیطه راهنمایی کنند. در تصویر ارائه شده یک کاناپه سه نفره به همراه دو صندلی تکی و یک میز پذیرایی در یک سوی اتاق و همین سرویس درست در روبرو و در آن سوی اتاق چیده شده است. در ادامه به وسیله دو لوستر بلوری کار نور پردازی این دو فضا به انجام رسیده است که سبب خاص تر شدن محیط شده است. ترکیب رنگ بسیار زیبای لوازم استفاده شده دلیل اصلی این چیدمان اروپایی به شمار می رود. میزهای سنگی که با کف پوش سنگی همانگ شده است از یک سو و از سوی دیگر آینه کاری بالای شومینه عناصر بسیار کوچکی هستند که در نگاه کلی به زیبایی فضا دامن می زنند.

آشپزخانه های مدرن اروپایی

در منازل اروپایی علاوه بر اتاق نشیمن و اتاق پذیرایی توجه ویژه ای به آشپزخانه می شود. بدون تردید همه شما خوب می دانید که دکوراسیون کردن به سبک اروپایی کار ساده ای نیست و نیاز به مهارت و تجربه بسیار دارد. همان طور که در تصویر ارائه شده مشاهده می کنید هارمونی رنگ اولین پارامتری است که در این زیبایی اثر گذاشته است. استفاده از دو تم رنگی طوسی و قهوه ای به زیبا سازی بیشتر این فضا بسیار کمک کرده است. در این دکوراسیون اروپایی فضا بسیار ساده و لوکس دیزاین شده است به شکلی که شاید در نگاه اول حتی تصور اینکه اینجا یک آشپزخانه است به ذهن کسی خطور نکند. نمای اولیه با چوب قهوه ای و یک نور پردازی خطی تصویر سازی شده است. سپس میز اپن با رنگ طوسی و رگ های از چوب قهوه ای برای نمای بیشتر دیزاین شده است کف پوش آشپزخانه و فضای مرتبط با آن با رنگ طوسی ایده پردازی شده است. در ادامه شما شاهد دو صندلی طوسی و یک میز قهوه ای هستید. می خواهیم به شما بگویم اگر طراحی همراه با فکر باشد با خنثی ترین رنگ و گرم ترین رنگ به راحتی می توان به یک ترکیب رنگ بی نظیر در دکوراسیون دست پیدا کرد. کمد های که در گوشه این آشپزخانه تعبیه شده است از یک سو در زیبا سازی این فضا تاثیر گذار بود ه است و از سوی دیگر مقدار زیادی از وسایل آشپزخانه را بدون هیچ بهم ریختگی جایگذاری می کند. برخی دیگر از اشپزخانه ها بسیار ساده و لوکس دیزاین می شوند که در ادامه به آن می پردازیم.

آشپزخانه با تم سفید در دکوراسیون اروپایی

در دکوراسیون اروپایی اگر به سبک مدرن کار دیزاین به انجام برسد از ساده ترین عناصر برای دکور کردن استفاده می شود. شاید تنها یک رنگ کار دیزاین را با تاثیر گذار ترین حالت دنبال کند. همان طور که در تصویر ارائه شده مشاهده می کنید در این ایده پردازی تنها از رنگ سفید با نوارهای براق برای دیزاین کردن آشپزخانه بهره گرفته شده است. بدون هیچ رنگی شما شاهد یک آشپزخانه لوکس هستید که این نشان از هوش و نبوغ بالای متخصصان طراحی داخلی در بخش آشپزخانه دارد. استفاده کردن از رنگ خنثی برای لوازم خانگی مثل گاز، یخچال، فر، مایکرو فر و هود هیچ بهم ریختگی و بی نظمی را در این تصویر سازی ایجاد نکرده است. بدون تردید پارکت های که با رنگ مشکی استفاده شده است سبب بیشتر جلوه دادن این کابینت سفید شده است. باید بگویم در پشت هر طراحی خاص و منحصر به فرد یک فکر باز نهفته است که نتیجه سالیان درازی از تجربه است.

دکوراسیون میز نهار خوری

دکوراسیون اروپایی ابعاد بسیار گسترده ای دارد. به عنوان مثال شما در تصویر ارائه شده شاهد یک دیزاین بی نظیر در بخش مهمان خانه هستید. همان طور که مشاهده می کنید از یک سرویس نهار خوری با ترکیب رنگ طلایی و نقره ای استفاده شده است. طراحی اطراف این میز با رنگ مشکی سبب شده است ایده پردازی با شکل متفاوت تر و زیبا تر در فضا نمود پیدا کند. با استفاده از یک لوستر بلوری کار نور پردازی در این قسمت به اتمام رسیده است. باید بگویم با استفاده از گل های طبیعی به راحتی می توان این فضا و میز را جلوه ای زیبا تر بخشید. گل های طبیعی همیشه مهم ترین عامل برای زیبا سازی فضا محسوب می شوند. اما استفاده بیش از حد از آن ها سبب می شود فضا به یک گلخانه تبدیل شود و شاید آن زیبایی اولیه خود را از دست بدهد.

دکوراسیون میز نهار خوری با سبکی ساده

همان طور که در بخش آشپزخانه ما به دو بخش مدرن پیشرفته و ساده در دیزاین داخلی اشاره کردیم در دکوراسیون کردن فضای مرتبط با میز نهار خوری هم می توان به این دو بخش پرداخت شود. در ایده پردازی قبل استفاده از میز نهار خوری با تناژ رنگی طایی سبب شد قدر دکوراسیون شبیه به یک دکوراسیون اروپایی لوکس جلوه کند اما با استفاده از یک میز نهار خوری ساده با تم رنگی سفید می توانید شاهد یک فضای ساده تر باشیم. همان طور که در تصویر ارائه شده مشاهده می کنید صندلی های این میز نهار خوری با سرویس اتاق نشیمن ست شده است . این امر به روشن تر شدن فضا به دلیل طیف رنگی استفاده شده بسیار کمک کرده است. بدون شک استفاده از آباژورهای رو میزی و لوسترهای بلوری در نور پردازی این فضای رویایی بی تاثیر نبوده است. باز به ذکر این نکته می پردازیم که هر چقدر سادگی بیشتری در طراحی دنبال شود نتیجه بهتری حاصل می شود. استفاده از گل های طبیعی سفید رنگ سبب زیبا تر شدن این طراحی شده است.

سرویس بهداشتی در چیدمان

در زمان دکوراسیون کردن سرویس بهداشتی به سبک اروپایی روش های بسیاری را می توان دنبال کرد ما برای نمونه یک فضای کاملا ساده و شیک را برای شما تصویر سازی می کنیم. همان طور که مشاهده می کنید در این طراحی از کاشی های با تم رنگی آبی استفاده شده است که سبب آرامش حاکم در این محیط شده است. از سوی دیگر از لوازم چوبی استفاده شده است که به گرم تر شدن این دکور دامن زده است. باید بگویم گل آرایی زیبایی بیشتری را برای شما حاصل می کند. در ادامه شاهد یک سنگ رو شویی سفید و سرویس بهداشتی با سنگ سفید و کف پوش سفید هستید که در کنار هم هارمونی رنگی خود را حفظ کرده است. به راحتی با یک نور پردازی همانند این نور پردازی می توان کار زیبا سازی فضا را دامن زد. مهم ترین عواملی که در دیزاین کردن سرویس بهداشتی اثر گذار است لوازم استفاده شده مثل وان، رخت آویز فانتزی و سنگ و کمد روشویی است. اگر از محصولات مرغوب و لوکس کمک گرفته شود بدون تردید یک فضای زیبا تری را شاهد خواهیم بود.

نکات طلایی برای دکوراسیون اروپایی

در دکوراسیون اروپایی باید در مرحله اول به سادگی در زمان دکور کردن بسیار توجه شود. به عنوان مثال از دکوری های زیاد یا از سرویس مبل های زیاد استفاده نشود. این امر نه تنها سبب زیبایی نمی شود بلکه به آشفتگی دکوارسیون شما نیز دامن می زند. در قدم دیگر به شما توصیه می کنیم از یک تم رنگی برای دکور کردن استفاده کنید یا اگر می خواهید دو تم رنگی رامورد استفاده قرار دهید همانند ایده پردازی های ارائه شده از رنگ طوسی کمک بگیرید تا نتیجه بهتری حاصل شود. شکی نیست که مشاوران دکوراسیون داخلی سرعت بیشتر به کار دکوراسیون شما می بخشند.

ترکیب رنگ و نور دردکوراسیون به سبک اروپایی

در این سبک، رنگ آمیزی و نورپردازی دو مهره کلیدی به شمار می‌روند که از اهمیت بالایی برخوردارند. در اکثر خانه‌هایی که از معماری و طراحی داخلی به سبک اروپایی بهره می‌برند، از نور و رنگ به گونه‌ای استفاده شده است که جلوه‌ای بی‌نظیر و عالی را در محیط ایجاد کرده اند. نورپردازی و ترکیب رنگ‌ها، دو موردی هستند که در تمام سبک‌های دکوراسیون از جمله سبک اروپایی به شکل‌های مختلفی کاربرد دارند.

مثلا در سبک هندی از رنگ‌های گرم و پرانرژی استفاده بیشتری می‌شود و در سبک مینیمال، از نور کمتر و رنگ‌های خنثی‌تر استفاده می‌شود. به هرحال در نظر گرفتن این دو مورد در هنگام طراحی یک فضا به سبک اروپایی، قابل توجه است.

مدل کف خانه در سبک اروپایی

هنگام چیدمان دکوراسیون به سبک اروپایی، از موکت کاری سنتی آمریکایی از لب به لب دیوار فراتر بروید.

کف‌های چوبی سخت بیشتر مدل سبک اروپایی در دکوراسیون داخلی هستند و می‌توانند در اکثر خانه‌ها مورد استفاده قرار گیرند، که بیشترین تطبیق با دکوراسیون اروپایی را ارائه دهند.

صندلی‌های تکی در دکوراسیون به سبک اروپایی

ترکیبی از یک مبل بسیار زیبا و خاص تک نفره، یک تابلو بزرگ در پشت آن، یک آباژور ایستاده در کنار آن‌ها و یک میز و چند کتاب ترکیبی کاملا اروپایی است که بسیار تقلید می‌شود و بسیار هم زیبا است. گاهی یک پاف در کنار این عناصر جلوه ای خاص دارد و برخی اوقات مجسمه یا بطری‌های رنگی و یا گلدان‌های با نشاط فضا را زینت می کنند.

حتی گاهی این صندلی‌های تکی در کنار یک ست مبل قرار می‌گیرند بی آنکه ارتباط خاصی با آن ست مبلمان داشته باشند. امروزه در بسیاری از نمایشگاه‌های بزرگ مبلمان، حتما از این نوع صندلی‌های تکی در کنار چیدمان کاملی از مبل را مشاهده کرده‌اید.

لوستر و چراغ‌های تزئینی در سبک اروپایی

وقتی حرف از نورپردازی و استفاده از ملزومات روشنایی در خانه می‌شود، ناخودآگاه لوستر اولین چیزی است که به ذهن خطور می‌کند. برای داشتن فضایی رویایی و شیک، از لوسترهای سقفی بلند و تجملاتی استفاده نمایید.

همچنین ملزوماتی مثل آباژور و چراغ دیواری برای روشن کردن قسمت‌هایی که نور لوستر به آن‌ها نمی‌رسد پیشنهادهای خوبی هستند. همچنین از آباژورها در کنار مبلمان استفاده نمایید تا جلوه‌ای شیک‌تر و زیباتر داشته باشند.

اتاق خواب در دکوراسیون به سبک اروپایی

اتاق خواب یکی از خصوصی‌ترین بخش‌ها در هر خانه‌ای است. بنابراین بهتر است در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی این بخش از منزل به سلیقه شخصی خود توجه بیشتری داشته باشید تا بتوانید فضایی آرامش بخش را در اتاق خواب منزل خود ایجاد کنید. دکوراسیون اتاق خواب اروپایی باید به صورت ساده طراحی شود و در این سبک دکوراسیون از قرار دادن وسایل اضافی در فضای اتاق خواب بهتر است خودداری کنید و تا حد ممکن دکوراسیون اتاق خواب را به صورت خلوت طراحی نمایید.

سرویس خواب یکی از مهم‌ترین وسایل در اتاق خواب است که بهتر است در فضای اتاق خواب با دکوراسیون اروپایی از سرویس خواب‌های ساده و در عین حال شیک استفاده کنید.

مزایای سبک اروپایی

از آنجا که آپارتمان نشینی برجسته‌ترین و متداول‌ترین نوع زندگی شهری به شمار می‌رود و خانه‌های آپارتمانی در شهرهای بزرگ معمولا از فضای زیادی برخوردار نبوده و وسعت چندانی ندارند، برای چیدمان آن‌ها و فضاسازی‌های مناسب، می‌توانید به سبک‌های اروپایی متوسل شوید.

بدیهی است که استفاده از رنگ‌هایی با طیف روشن، برای انتخاب اجزای خانه و وسایل آن، فضای خانه را فراخ‌تر و بزرگ‌تر جلوه می‌دهد، پس بهتر است در انتخاب وسایل خود از این رنگ‌ها بهره بگیرید. سبک‌های اروپایی و شناخت آن‌ها کمک می‌کند که انتخاب و نوع چیدمان برای شما آسان‌تر شود و فضای خانه خود را با زیبایی هر چه تمام‌تر بیارایید.

سخن پایانی

بدون شک دکوراسیون اروپایی یکی از چشم‌نوازترین و جذاب‌ترین سبک‌ها برای طراحی داخلی به شمار می‌آید. دکوراسیون خانه اروپایی دکوراسیونی زیبا و در عین حال کاربردی دارد که در آن از ملزومات مختلفی استفاده می‌شود. دکوراسیون اروپایی در رده دکوراسیون‌های لوکس قرار داشته و از نظر تجمل گرایی در سطح بالایی قرار دارد. به همین دلیل رنگ طلایی یکی از رنگ‌های مورد علاقه طراحان برای ایجاد محیطی با سبک اروپایی است. دکوراسیون خانه اروپایی را می‌توان یکی از بی‌نقص‌ترین و ایده‌آل‌ترین فضاهایی دانست که می‌توان در آن زندگی کرد

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید