قطعات کامپیوتر

انواع کنسول بازی

انواع کنسول بازی

معرفی انواع کنسول بازی

کنسول بازی پلی استیشن سونی (۱۹۹۴)

این کنسول بازی در تاریخ ۱۹۹۴ به بازار معرفی شد و بیش از ۱۰۰ میلیون فروش تا سال ۲۰۰۵ یعنی سال توقف تولید آن داشت این مدل از کنسول بازی پلی استیشن در عرض ۱۱ سال پیشتاز فروش بازی های دیجیتالی خانگی بود و در طول این سال ها پیشرفت های زیادی داشت سونی موفق شد بیش از ۴۰۰ بازی برای پلی استیشن به بازار عرضه کند که از این نظر هم جلوتر از رقبای قدرتمند خود یعنی سگا و نینتندو بود.

PS One (2000)

در تاریخ ۷ ژوئن ۲۰۰۰ شروع به تولید دومین مدل از کنسول های پی اس ۱ خود کرد.

33 مگا هرتز 32 بیتی بودRISC MIPS R3000A پردازنده این مدل بود

حافظه ۲ مگابایتی

کارت حافظه ۱ مگابایت

در سال ۲۰۰۶ تولید آن بعد از ۲۸ میلیون فروش متوقف شد

کنسول بازی پلی استیشن ۲ (۲۰۰۰)

مارس ۲۰۰۰ آغاز تولید این مدل است.

توقف تولید سال ۲۰۱۳ این مدل که بسیار پیشرفته تر از پلی استیشن وان بوده است و در سخت افزار و نرم افزار و همچنین در گرافیک باز هم از تکنولوژی های پیشرفته تر برخوردار بود ۱۵۵ میلیون فروش داشت.

پلی استیشت ۲ سلیم ۲۰۰۴

  ( 2006 )Playstation

تاریخ تولید: ۱۱ نوامبر ۲۰۰۶ نسل ۷

این پلی استیشن در چندین مدل تولید شد که سونی در هر کدام علاوه بر اینکه سعی کرد تکنولوژی های جدید بکار ببرد سعی کرد ایراد های مدل قبل از خود را هم رفع کند. تولید آن در سال ۲۰۱۶ متوقف شد و تا سال ۲۰۱۷ حدود ۸۷ میلیون فروش داشت.

مدل های پلی استیشن ۳

کنسول بازی پلی استیشن ۳ سونی (۲۰۰۶)

کنسول بازی پلی استیشن ۳ مدل سلیم باریک ( ۲۰۰۹ )

کنسول بازی پلی استیشن ۳ مدل سلیم سوپر ( ۲۰۰۹ )

شروع تولید ۲۰۱۲ و توقف تولید ۲۰۱۶

کنسول بازی سونی پلی استیشن ۴

یک کنسول قدرتمند وپیشرفته که تحسین و رضایت بسیاری از گیمرها، و منقدان و همچنین متخصصان بازی های دیجیتالی را با خود داشت این مدل از سخت افزار های بسیار قدرتمند و اتصال به اینترنت بی سیم برخوردار بود تولید آن در ۱۵ نوامبر ۲۰۱۳ آغاز شد.

مدل های پلی استیشن ۴

کنسول بازی پلی استیشن ۴ (۲۰۱۳)

پلی استیشن اسلیم ۴ (۲۰۱۶ )

Playstation 4 Pro (2016)

کنسول بازی پلی استیشن ۵ (۲۰۲۰)

سونی هرچه توانست و تکنولوژی جدید داشت بر روی این پلتفرم گذاشت تا سرسختی خود را برخ رقیبان بزرگی مانند مایکروسافت بکشد این مدل در سال ۲۰۲۰ شروع به تولید شد و از امکانات سخت افزاری بسیار کار آمد در تولید آن استفاده می شود

پردازنده 3.5 هرتز AMD Zen 8-core

خروجی ویدیو Hdmi 2.1

GPU: سفارشی RDNA 2 – ۲.۲۳ GHz، ۳۶ CU، ۱۰.۲۸ TFLOP

حافظه: ۱۶ گیگابایت GDDR6 – 256 بیتی

هارد دیسک: SSD ۸۲۵ گیگابایتی

این پلتفرم در حال حاضر در حال تولید است و در بازار موجود می باشد.

جهت تبلیغات رایگان به این وب سایت مراجعه کنید

ایکس باکس

یکی از بهترین و با کیفیت ترین کنسول های بازی حرفه ایی که در بین کیمرها و کاربران حرفه ایی بازی های دیجیتالی کنسول بازی ایکس باکس است. ایکس باکس یک برند آمریکایی مربوط به کمپانی بزرگ مایکروسافت است. کنسول بازی ایکس باکس یکی از دو پلتفرم بزرگ و اساسی موجود در بازار بازی های دیجیتالی است در حقیقت این برند رقیب اول و سرسخت پلی لستسشن است که در رقابت با شرکت سونی در دهه های گذشته کم نیاورده و در ابداع بازی و امکانات مدل های مختلف خود پا به پای پلی استیشن پیش رفته است.

مایکروسافت اولین سری از تولیدات کنسول بازی خود را DirectX Box در تاریخ ۱۵نوامبر ۲۰۰۱ به بازار بازی ها معرفی کرد.

سری های مختلف XBOX

ایکس باکس ۳۶۰

ایکس باکس s360

ایکس باکس E360

ایکس باکس One

ایکس باکس  One S

ایکس باکس One X

گیم باکس اندروید:

کیم باکس اندروید پلتفرم بازی دیجیتالی کوچک و قابل حمل است این پلتفرم برخلاف کنسول های بازی دیگز مانند پلی استیشن و ایکس باکس و یا کامپیوتر، قابل حمل و براحتی قابل جابجایی است و این امر از مزیت های بزرگ گیم باکس اندروید است و هرجا مثلا مسافرت، رفتن به خانه آشنایان یا دوستان در اردوگاه و غیر قابل بردن است و می توانیم از آن استفاده بکنیم. باخرید گیم باکس اندروید شما از تمام برنامه ها و بازی های موبایل های اندروید برخوردار خواهید شد و کافیست که این دستگاه را به تلویزیون، کامپیوتز و یا هر نمایشگر دیگر از طریق کابل html بلوتوث و غیره وصل کنید و از هزاران برنامه و بازی اندرویدی استفاده کنید. همچنین از طریق این دسگاه تلویزیون غیر هوشمند خود را هوشمند بکنید و آن را به اینترنت وصل نمایید و از مزایای تلویز یون ها هوشمند بهرمند شوید.

گیم باکس اندروید مدل ها و برندهای زیادی دارد کا براحتی با یک سرج کوچک در نت می توانیم با انواع برندها و مدل های آن آشنایی پیدا کنیم. ما اینجا به چند مورد اشاره می کنین.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید