مبلمان منزل

چرا مبلمان در دکوراسیون داخلی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند؟

مبلمان و دکوراسیون داخلی

مبلمان و دکوراسیون داخلی

مبلمان و دکوراسیون داخلی همان طور که می دانید هر یک از محیط های گفته شده اعم از منازل و محیط های کاری و اداری المان های مربوط به خود را دارند که اگر در انتخاب این المان ها نهایت دقت لازم را به کار گیریم به راحتی می توانیم فضایی شیک و منحصر به فرد توام با آرامش و لذت را برای خود و اطرافیان ایجاد نماییم. افرادی که به ایجاد یک فضای داخلی شیک و زیبا معتقد هستند، به وضوح می توانند نقش و تاثیر مبلمان را در چیدمان و دیزاین یک دکوراسیون عالی در یابند. این گونه افراد خوش سلیقه، می دانند که نحوه ی چیدمان و انتخاب یک مبلمان زیبا، نقش بسیار مهمی را در حفظ زیبایی محیط های مختلف اعم از پذیرایی و نشیمن منازل و محیط های کاری دارد.

ترفند های انتخاب مبلمان در دکوراسیون داخلی

آیا از ترفند های انتخاب مبلمان در دکوراسیون داخلی اطلاع دارید؟

تا چه اندازه با ترفندهای یک مبلمان زیبا و شیک آشنا هستید؟

قبل از هر چیز لازم است که مبلمان و اجزای تشکیل دهنده آن را به خوبی بشناسید و با ویژگی ها و کارایی های منحصر به فرد آن ها آشنا شوید.

اجزای مهم و ضروری مبلمان شامل: مبل، جلو مبلی و میز عسلی است که هر کدام از آن ها نقش و وظایف خاص و منحصر به فردی را بر عهده دارند. این اجزا علاوه بر ایجاد یک فضای زیبا و شیک، راحتی و آسایش را نیز با خود به همراه دارند.

کارایی و کیفیت مبلمان به همراه اجزای تشکیل دهنده اش به گونه ایی است که می تواند بر احساس و تجربه شما تاثیر مستقیم بگذارد. یعنی هم می تواند محیط شما را به یک فضای شیک و مامنی آرام بخش تبدیل کند و هم آن را رسمی و خشک نشان دهد.

بنابراین انتخاب مدل های مناسب و چیدمان صحیح آن، که بتواند با فضای انتخابی شما سازگار باشد، نیازمند به کار بردن ترفند های منحصر به فردی است.

از جمله مواردی که باید توجه کرد:مبلمان و دکوراسیون داخلی

 • توجه به تزیینات فضا در انتخاب مبلمان مناسب
 • انتخاب و بهره بردن از یک سبک دکوراسیون داخلی در انتخاب مبلمان
 • انتخاب یک طرح و مدل مناسب که هم با سلیقه شما سازگار باشد و هم مناسب فضای انتخابی باشد
 • انتخاب یک نقطه کانونی بهترین ترفند در انتخاب مبلمان شیک
 • چیدمان صحیح و مناسب میز عسلی، مبل و جلو مبلی
 • بر اساس اندازه فضا مبلمان چند نفره را انتخاب کنید

استاندارد های میز عسلی، مبل و جلو مبلی مبلمان و دکوراسیون داخلی

میز عسلی، مبل و جلو مبلی در انواع مدل ها و طرح های متنوع و فوق العاده جذابی طراحی شده اند که هر کدام استاندارد های منحصر به فرد  خود را دارند و شناخت این استانداردها لازمه ی خرید مبلمان مورد دلخواهتان است و باید در هنگام خرید، به هر یک از این استاندارد ها توجه کنید.

از جمله استاندارد هایی که هر کدام از میز عسلی، مبل و جلو مبلی باید داشته باشند به طور کلی شامل:

 • ارتفاع هیچ کدام از اجزای اصلی مبلمان که شامل: مبل، میزعسلی و جلو مبلی است نباید کمتر از 2.5 سانت از نشیمنگاه مبلمان یا صندلی ها باشد
 • از کیفیت و کارایی بسیار بالایی برخوردار باشد
 • دارای طرح های متنوع و بسیار شیک و زیبا باشد
 • از برترین برند ها و مرغوب ترین جنس طراحی و تولید شوند

انواع میز عسلی و جلو مبلی

مبلمان و دکوراسیون داخلی انواع متنوع و مختلفی از میز عسلی و جلومبلی طراحی و تولید شده است که تمامی سلایق و نیاز های مشتریان مختلف را پوشش می دهد. من جمله از انواع این میز عسلی و جلومبلی ها شامل شیشه ای، چوبی و فلزی است که هر کدام از آن ها جذابیت های خاصی را در دکوراسیون محیط انتخابی شما منعکس می کنند.

چه نوع مبلمانی را انتخاب می کنید؟

اولین نکته ای که باید در هنگام خرید مبلمان به آن توجه کنید این است که چه نوع مبلمانی را با چه نوع سبک و مدلی می پسندید. این که مبلمان انتخابی شما برای چه مکانی است؟ برای قسمت نشیمن و پذیرایی منزلتان یا برای اتاق کار و محیط های اداری. قبل از هر چیز انتخاب محیط خود جهت خرید مبلمان ضروری و مهم می باشد.

ادامه مطلب مبلمان و دکوراسیون داخلی

اگر می خواهید برای یک دکوراسیون مدرن، مبلمان شیک و زیبا انتخاب کنید لازم است که از سرویس شیک با انواع میز عسلی و جلو مبلی به روز و مدرن در رنگ های روشن انتخاب کنید. چرا که علاوه بر زیبا نمودن فضای شما، موجب بزرگ نمایی محیط نیز می شود و به مدرن بودن دکوراسیونتان کمک فراوانی می کند.

راهنمای انتخاب یک سرویس خواب مناسب مبلمان و دکوراسیون داخلی

آیا به دنبال سروس خواب شیک و زیبا هستید و می خواهید بدانید که یک سرویس خواب شیک و زیبا چه ویژگی هایی دارد؟

سرویس خواب همواره یک عنصر شاخص و اصلی در اتاق خواب ها محسوب می شود که علاوه بر زیبا نمودن فضای اتاق خواب، راحتی و آرامش را برایتان به ارمغان می آورد.

یکی از دغدغه های بسیاری از مردم به هنگام خرید سرویس خواب، در مغازه ها و فروشگاه ها این است که می خواهند بدانند یک سرویس خواب زیبا و شیک چه ویژگی هایی دارد و چگونه می توانند مدل های زیبا و مدرن را با تمامی ویژگی های منحصر به فرد خریداری کنند؟

یک سرویس خواب زیبا، با ویژگی های خوب و منحصر به فرد به راحتی می تواند خستگی چند ساعت کار و خستگی روزمره را از شما دور کرده و آرامش و حس مطلوبی را به شما انتقال دهد.

راحتی و کیفیت و هم چنین مدل های متنوع سرویس خواب، از جمله فاکتورهای مهمی هستند که باید در هنگام خرید یک سرویس خواب خوب و زیبا به آن ها توجه اساسی کرد.

پیشنهاد ما به شما برای داشتن یک سرویس خواب ایده آل و راحت این است که قبل از هر چیزی راحتی تخت خواب آن را که مطابق با سلیقه شما باشد اولویت خرید خود قرار دهید.

راهنمایی خرید یک سرویس خواب خوب

سرویس خوابی با جنس و متریال با دوام و با کیفیت را خریداری کنید. سرویس خواب های شیک و زیبا و در عین حال با دوام و با کیفیت عموما از جنس های چوبی، ام دی اف، فلزی طراحی و ساخته شده اند.

اجزای اضافی و قطعات همراهی سرویس خواب از کیفیت و کارایی بالایی برخوردار باشند تا بتوانند زیبایی و جذابیت منحصر به فردی را به اتاق خواب شما دهند.

طراحی و ساخت تخت خواب آن، با ظرافت و دقت بالایی همراه باشد

کفه و تخت سرویس خواب شما بسیار با دوام و مرغوب باشد. این کفه باید به نوعی طراحی شود که علاوه بر محکم بودن و دوام بالا، بتوان از فضای زیر تخت خواب نیز برای جا سازی لوازم های غیر ضروری استفاده نمود.

مبل کلاسیک برای محیط منزل مبلمان و دکوراسیون داخلی

در این نوع ترکیب مبلمان پیچیدگی ساختاری از مبل راحتی بیشتر و از مبل استیل کمتر است.به همین دلیل در سالیان گذشته میزان فروش این نوع از انواع مدل مبل بسیار رایج بوده و در بسیار از مناطق استفاده از این مبل صورت می گیرد.البته باید در نظر داشت که این مبل هم قابلیت استفاده در محیط های پذیرایی مهمان و هم محیط های خصوصی مانند تی وی روم را خواهد داشت.در این نوع مبل استفاده از چوب به مراتب در طراحی ظاهری بیشتر از مبل راحتی است.حال اینکه در بسیار از مواقع منبت های به کار رفته بر روی بدنه مبل کلاسیک تا حد زیادی طراحی این سبک از مبلمان را به مبل استیل نزدیک تر خواهد کرد.اگر بخواهیم در مورد یکی از مرسوم ترین مدل مبل کلاسیک های سطح بازار که امروزه با توجه به فضای کم منزل بسیار پرکاربرد است صحبت نماییم قطعا مدل اتریشی مناسب ترین گزینه است.این مبلمان در عموم مواقع دارای بدنه تمام چوب است که فضای بسیار کمی را اشغال مینماید.از جمله ویژگی های بسیار مناسب این مبل که می تواند بر روی خرید و انتخاب شا هم تاثیر گذار باشد وزن کم آن است. همانطور که در مطالب گذشته به آن اشاره داشتیم ایران چوب تولید کننده تخصصی مبل کلاسیک اتریشی است و شما خریداران محترم با مراجعه حضوری به فروشگاه کارخانه می تواند به طور کامل مدل های بروز این دسته از تولیدات را بررسی نمایید.

مبل استیل در دکوراسیون

مبلمان و دکوراسیون داخلی شاید یکی از پر کار ترین و البته پر هزینه ترین مدل مبل های سطح بازار سبک استیل در نظر گرفته شود.البته باید در نظر داشت که این مدل مبلمان هم دارای سبک های طراحی متفاوتی است.در عموم مواقع میزان منبت به کار رفته بر روی بدنه تفاوت میان این محصولات را ایجاد میکند.از جمله مهم ترین موارد در زمینه مبل استیل و نقش آن در دکوراسیون محل قرار گیری رنگبندی بدنه چوبی آن و البته پر کار بودن بخش پارچه ای آن.در این سبک از محصولات معمولا رنگبندی هایی مانند ورق طلا ، کرم صدفی ، گردویی ، فندقی مورد استفاده است. هر کدام از این رنگ های در بهترین حالت می بایست با دکور محل قرار گیری آن در ارتباط باشد.همانطور که در مطالب بالا به آن اشاره داشتیم بهتر است اگر در نظر دارید تا برای منزل و یا محیط اداری خود از مبل استیل بهره برید کاغذ دیواری و پتینه کاری از جمله بهترین انتخاب های برای دیوار به شمار می آید.همچنین در این مواقع نور پردازی بر روی مبل هم بسیار حائز اهمیت خواهد بود. به نحوی که اگر از رنگبندی ورق طلا برای این مدل مبل بهره برده می شود بهتر است تا نور تابیده شده بر روی آن دارای طیف نسبتا ملایمی باشد. پارچه قرار گرفته بر روی این دسته از اسباب منزل و یا محیط کار هم از دیگر مواردی است که می تواند بر روی دکوراسیون تاثیر گذار باشد.جدا از مبحث جنس پارچه نقش های به کار رفته بر روی آن هم می تواند دکور محل قرار گیری را مورد تغییر و تاثیر قرار دهد.  

مبل برای محیط اداری

مبلمان و دکوراسیون داخلی در این سبک از مبلمان در عموم مواقع سبک مورد استفاده بیشتر به زمینه فانتزی و مدرن نزدیک است که می تواند محیط کاری را به یک محیط کاملا مدرن تبدیل کند. البته همانطور که در بخش های بالا معرفی شد تمامی مدل مبل های مورد انتخاب می بایست تابع دکوراسیون محل قرار گیری خود باشد. در بسیار از مواقع با توجه به دکوراسیون کلاسیک محیط اداری می توان از مبل های استیل و یا کلاسیک برای این بخش ها استفاده نمود. سبک هایی مثل مبل استیل چپندر و یا اتریشی از جمله این نوع مدل های مبلمان است که می توان برای قرار گیری فضای کاری و اداری از آن بهره برد.همچنین از جمله نکاتی که برای مبل اداری باید در نظر داشت نوع مواد اولیه مصرفی و البته نوع پوشش رویه آن است.به طور کلی در عموم مواقع از چرم و یا رویه های نوبوک برای پوشش رویه مبل ادرای استفاده می شود.البته باید در نظر داشت یک مبل ادارای شامل موارد زیر خواهد بود

 •  کاناپه سه نفره 
 • کاناپه دو نفره
 • کاناپه تک نفره 
 • میز جلو مبل
 • میز عسلی

ادامه مطل بمبلمان و دکوراسیون داخلی

هر کدام از این موارد می تواند با توجه به نیاز شما و البته فضای مورد نیاز دچار تغییر گردد.به طور کلی یک مبل اداری را می توان به صورت نیم ست در نظر گرفت.ترکیب های کاناپه و مبل تکی می تواند از جمله ترکیب های رایج برای این نوع مدل مبل در نظر داشت.حال اینکه این ترکیب بیشتر بر روی مدل های فانتزی و مدرن در نظر گرفته خواهد شد. مبلمان ادارای دارای سبک های طراحی بسیاری است که در مقالات بعدی بیشتر به آن خواهیم پرداخت.دکوراسیون اداری یکی از پر کار ترین موارد در زمینه مبلمان به شمار می آید.حتما باید به این نکته توجه داشته باشید که محیط کاری شما می تواند بر روی میزان کارایی و البته ارتباط با طرفین مقابل شما هم تاثیر گذار باشد. لذا توصیه میکنیم اگر در نظر دارید که یک دفتر کاری برای خود ایجاد نمایید حتما به مبل و تاثیر آن در دکوراسیون توجه نمایید.

مبل فضای باز مبلمان و دکوراسیون داخلی

بسته به فضای مورد نیاز برای قرار گیری مبل فضای باز هم تغییر خواهد کرد. برخی مواقع مبلمان فضای باز برای محیط های مثل ویلا و یا منازل بزرگ و برخی مواقع محیط های شهری مورد استفاده قرار خواهد گرفت.از جمله مبلمان فضای باز میشه به

 •  تاب
 •  نیمکت
 •  مبل حصیری

و غیره اشاره داشت. البته با توجه به نوع طراحی و رنگبندی و البته مواد اولیه مورد استفاده در این نوع مدل مبل می توان انتخاب رو مورد تغییر قرار داد.

مبل برای محیط فروشگاهی

در این سبک مبل میزان فضای مورد استفاده و حجم که به طور مستقیم بر روی دکوراسیون محل قرار گیری این مبل و البته بر روی انتخاب و خرید آن تاثیر گذار است.پاساژ ها و فروشگاه های بزرگ از جمله خریداران این نوع مبل به شمار می آیند.محصولاتی مانند

 •  پاف
 •  نیمکت مبل
 •  مبل های تکی

از جمله تولیدات رایج در این دسته بندی از مبلمان به شمار می آیند.سعی می شود تا در مقالات بعدی به این سبک مبل بیشتر پرداخته شود.مبلمان و دکوراسیون داخلی

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید