پوشاک

معرفی انواع شلوار مردانه | شلوار مناسب تیپ خود را پیدا کنید

انواع شلوار مردانه

صنعت مد و انواع شلوار مردانه

شلوار مردانه هر نسل با تیپ‌های متفاوت و مربوط به عصر خودشان بیان کننده تمایل افراد به شیک پوشی و زیبا پسندی است.

انواع شلوار مردانه و مدل‌های مختلف آن از مهم‌ترین قسمت‌های دنیای مد مردانه است.

شلوار می‌تواند استایل را از حالت رسمی به غیررسمی و بالعکس تغییر دهد. در چنین شرایطی، کدام شلوار مردانه برای استایل شما مناسب است؟ آیا مدل های شلوار مردانه را می‌شناسید؟

بهترین انواع شلوار مردانه کدام هستند؟ کدام مدل های شلوار مردانه برای ست کردن با چه استایلی، طراحی شده‌اند؟ در این مقاله با انواع شلوار مردانه آشنا می شوید.

شلوار چینو

زمانی که صحبت از شلوار چینو به میان می‌آید، باید صحبت از مد همیشگی را کنیم. شلوار چینو در حقیقت نوعی از شلوار کتان است. اولین بار در طول تاریخ، بازیگر معروف استیو مک کویین این شلوار را به دنیای مد معرفی کرد.

شلوار چینو باید 100% از جنس کتان یا همان پنبه باشد. معمولاً شلوار چینو به رنگ خاکی به بازار عرضه می‌شود. البته چینو رنگ‌های مختلفی دارد.

این شلوار ظاهری غیررسمی دارد. البته می‌توانید با کمی خلاقیت در انتخاب پیراهن و کفش، شلوار چینو را همراه با ست‌های نیمه رسمی و رسمی نیز امتحان کنید.

شلوار چینو بسیار سبک است و در روزهای گرم تابستان انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. توجه داشته باشید با وجود آنکه شلوار چینو می‌تواند اسلیم فیت باشد؛ اما بهتر است شلوارهای چینو را کمی آزاد انتخاب کنید. چنین نوع از شلوار مردانه باید کمی آزاد باشید.

شلوار چینو چه با تیشرت راحتی و چه با پیراهن آکسفورد کلاسیک مردانه ست می‌شود. از نظر کفش هم می‌توانید یک جفت کفش ورزشی ساده یا کفش دربی و آکسفورد را برای ست کردن انتخاب نمایید. در حقیقت چینو همیشه از بهترین انواع شلوار مردانه است که هر مردی باید در کمد لباس خود یکی داشته باشد.

چنین شلواری قیمت مناسبی دارد و می‌توان آن را در دسته انواع شلوار مردانه ارزان نیز قرار داد. چینو از بهترین انواع مدل های شلوار مردانه است.

شلوار کتان خاکی

در دنیای مد، مدل شلواری با نام خاکی یا همان Khakis وجود دارد. زمانی که به تصویر این شلوار نگاه کنید، با خودتان می‌گویید که انگار نوعی شلوار چینو یا کتان است.

از نظر ظاهری تا حدودی می‌توان این دیدگاه را تصدیق کرد؛ اما هرچه دقیق‌تر به این دو شلوار نگاه کنید، متوجه تفاوت‌های بین آن‌ها خواهید شد. در وهله اول باید گفت که شلوار چینو می‌تواند انواع رنگ‌بندی داشته باشد.

شلوار کتان خاکی، همیشه دارای طیف رنگ خاکی است. این طیف رنگی می‌تواند روشن یا تیره باشد که طیف رنگی محدودی در انواع شلوار مردانه به حساب می‌آید.

ظاهری رسمی‌تر دارد. این شلوار را از جنس کتان ضخیم‌تر تولید می‌کنند. به همین خاطر ظاهری سفت‌تر دارد و بهتر در پا قرار می‌گیرد.

به همین خاطر ظاهری موقر و رسمی‌تر دارد. در وهله سوم باید بدانید که شلوار کتان خاکی نوعی شلوار راسته است در حالی که شلوار چینو کمی گشاد در پا قرار می‌گیرد.

شلوار خاکی پلیسه دارد و همچنین برخلاف شلوار چینو معمولی، کوک‌های آن از روی شلوار مشخص نیست. در نتیجه حین انتخاب مدل های شلوار مردانه به کوک های آن باید دقت کنید.

اگر قصد خرید شلوار مردانه خاکی را دارید، باید آن را به‌صورت اسلیم فیت انتخاب کنید. سبک شلوار خاکی باید کمی جذب باشد. شلوار کتان خاکی به شما قدرت انتخاب ست‌های مختلف را هدیه می‌دهد.

شما می‌توانید از کفش آکسفورد کلاسیک، کالج مردانه ساده، تیشرت راحتی، کت اسپرت، پالتو و حتی پیراهن کلاسیک آکسفورد مردانه ساده همراه با همین شلوار استفاده کنید.

به همین خاطر شلوار کتان خاکی از بهترین ترندهای سال جاری است که حتماً باید آن را در کمد لباس خود داشته باشید. در ضمن پیش از خرید، حتماً راهنمای خرید شلوار کتان مردانه را مطالعه کنید.

شلوار پارچه‌ای مردانه

شلوار پارچه‌ای از بهترین انتخاب‌ها به‌عنوان شلوار مردانه است که می‌توان آن را رسمی‌ترین شلوار مردانه دانست. این شلوار را می‌توانید همراه با کت رسمی یا پیراهن آکسفورد کلاسیک مردانه بپوشید و از زیبایی و سادگی آن لذت ببرید.

توجه داشته باشید که شلوار پارچه‌ای ساده را همواره باید با استای ل رسمی ست کنید. این یعنی اصلاً نباید از کتانی ورزشی یا تیشرت همراه با شلوار پارچه‌ای استفاده نمایید. همین موضوع در انتخاب انواع شلوار مردانه بسیار اهمیت دارد.

در خرید شلوار مردانه پارچه‌ای ساده باید دقت بسیاری داشته باشید. شلوار پارچه‌ای مردانه باید اسلیم فیت باشد. چنین نوع از شلوار باید کاملاً جذب باشد و در عین حال روی جیب آن چین نیافتد.

شلوار پارچه‌ای مردانه بهتر است به رنگ تیره باشد. شلوار پارچه‌ای رنگ تیره را می‌توانید با اکثر لباس‌های خود ست کنید. چنین موضوعاتی را در راهنمای خرید شلوار پارچه ای مردانه نیز می‌توانید مشاهده کنید.

حین خرید شلوار مردانه پارچه‌ای باید به یاد داشته باشید که چنین نوعی از شلوار را از انواع مختلف پارچه تهیه می‌کنند. بهتر است پارچه حتماً نخی باشد. همچنین کیفیت پارچه بر ظاهر استایل شما تأثیر مستقیم خواهد داشت. به همین خاطر بهتر است به پارچه دقت کنید.

با خرید شلوار مردانه پارچه‌ای از فروشگاه‌های معتبر، می‌توانید از بابت کیفیت آن آسود خاطر باشید. شلوار پارچه‌ای می‌تواند ارزان یا گران باشد و همین موضوع به کیفیت پارچه و دوخت آن بستگی دارد. در نتیجه می‌توان شلوار پارچه‌ای ساده را در زمره شلوار مردانه ارزان نیز قرار داد.

جین

خب همه ما با شلوار جین آشنایی داریم. شلواری که برای اولین بار آن را برای استفاده در محیط‌های کاری طراحی کردند. شلوار جین دوام بسیاری دارد. به همین خاطر برای محیط‌های کاری و شرایط سخت بهترین گزینه محسوب می‌شود. به‌تدریج چنین شلوارهای کاربردی و زیبا، جای خود را در دنیای مد پیدا کردند.

در حال حاضر شلوار جین را می‌توان از پرکاربردترین انواع شلوار مردانه دانست. شلوار جین انواع مختلفی دارد. جین را در طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت و با قواره‌های مختلف تولید می‌کنند.

می‌توانید با جین استایل رسمی، نیمه‌رسمی یا غیررسمی داشته باشید. در حقیقت جین به شما آزادی عمل بسیاری می‌دهد. شلوار جین بیشتر در دو حالت اسلیم فیت و گشاد طرفدار دارد. شما باید بر اساس استایل خود از آن‌ها را انتخاب کنید.

جالب اینجاست که جین هرطور هم باشد، جذاب است. جین گشاد جذابیت خود را دارد و در عین حال با جین اسلیم فیت هم می‌توانید از زیبایی استایلتان لذت ببرید. همین موضوعات در انواع راهنمای خرید شلوار مردانه نیز به چشم می‌خورد.

می‌توانید جین را همراه با تیشرت، بافت یا حتی پیراهن آکسفورد کلاسیک ساده بپوشید. امکان استفاده از کفش ورزشی و یا حتی کفش کالج با جین وجود دارد. جین روشن یا تیره؟

خب هر دوی آن‌ها در بازار وجود دارند. به این ترتیب می‌توانید بر اساس سایر اجزای استایل خود، از را انتخاب کنید! همین مسئله جین را به از محبوب‌ترین شلوارهای مردانه تبدیل می‌کند. در حقیقت هر مردی باید یک یا چند شلوار جین در کمد لباس خود داشته باشد.

شلوار کش بافت راحتی

خب همیشه شلوار نباید رسمی و نیمه‌رسمی باشد. گاهی باید شلوار راحتی داشته باشید که در آن احساس خوبی را تجربه کنید. شلوارهای کش بافت ظاهری مشابه با شلوارهای ورزشی دارند.

البته چنین شلوارهایی معمولاً گشاد هستند، از جنس نخ کش بافت تهیه می‌شوند و به جای دکمه و زیپ، دارای کمر بنددار و کشی هستند. چنین شلوارهایی راحتی بسیاری دارند. به همین خاطر طی سال‌های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده‌اند. شاید تصور کنید که چنین شلوارهایی فقط برای استایل‌های غیررسمی و ورزشی مناسب است.

اگر اینطور فکر می‌کنید، از این رو حتماً شلوار کش بافت راحتی را با شلوار جاگر یا اسلش اشتباه گرفته‌اید. شلوار اسلش و جاگر، بین انواع شلوار مردانه شباهت بسیاری دارند.

شلواری که از آن صحبت می‌کنیم، از نظر ظاهری شباهت بسیاری به یک شلوار کتان کلاسیک دارد. با چنین تفاوتی که به جای استفاده از کمر دکمه‌دار، از کمر کشی و بندار استفاده می‌کنند.

در حقیقت چنین شلواری حس راحتی را همراه با ظاهر شیک و نیمه‌رسمی به شما هدیه می‌دهد. شما می‌توانید شلوار کش بافت راحتی را حتی همراه با پیراهن آکسفورد مردانه یا بافت یقه اسکی بپوشید. کفش لوفر یا کالج نیز بهترین گزینه برای ست کردن با این نوع شلوار محسوب می‌شوند.

شلوار کش‌دار راحتی دارای رنگ‌بندی و تنوع بسیار زیادی هستند و می‌توانید برای هر ستی آن‌ها را انتخاب کنید. در نتیجه مدل شلوار کش‌دار راحتی از رایج‌ترین انواع مدل های شلوار مردانه به حساب می‌آید.

شلوار اسلیم فیت

شلوارهای اسلیم فیت به‌حدی زیبا و تماشایی هستند که بهتر است آن‌ها را در دسته از انواع شلوار مردانه قرار دهیم. وقتی که قصد خرید شلوار مردانه پیدا می‌کنید، باید حتماً به فیت شلوار دقت داشته باشید. معمولاً شلوارها اسلیم فیت، رگولار فیت یا باگی هستند.

شلوارهای رگولار فیت کمی گشاد در پا قرار می‌گیرند و ظاهری ساده دارند. اگر شلوار جین همیشگی استیو جابز را به یاد بیاورید، متوجه سبک شلوار رگولار فیت خواهید شد. شلوارهای باگی نیز همان شلوارهایی هستند که با نام شلوار بگ در ایران می‌شناسند.

شلوار بگ نیز بیشتر برای استایل‌های اسپرت و غیررسمی خیابانی مناسب است. همچنین می توانید از راهنمای خرید لباس مردانه جهت ست کردن شلوار خود با دیگر لباس هایتان استفاده کنید.

وقتی صحبت از اسلیم فیت به میان می‌آید، ناخودآگاه احساس خوش‌تیپی به شما دست می‌دهد. شلوارهای اسلیم فیت به شکلی زیبا در تنتان قرار می‌گیرد.

انگار که خیاط خودش با دقت تمام، چنین شلواری را برای شما آماده کرده است. شلوارهای اسلیم فیت، بیش از هر چیز دیگر به شما ظاهری آراسته می‌دهد. همین که شلوار در پای شما گشاد نیست، از نکات جذابیت استایل شما خواهد بود.

نکته اینجاست که شلوار اسلیم فیت می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد. شلوار کتان، پارچه‌ای یا جین؟ هر سه گزینه را می‌توانید اسلیم فیت تهیه کنید. شلوار اسلیم فیت برای استایل رسمی مناسب است یا غیررسمی؟ خب هر دو!

البته توجه داشته باشید که به باور بسیاری از اساتید حوزه فشن، شلوار رسمی همراه با کت و شلوار باید کمی گشاد باشد. با وجود این بسیاری از مدل‌ها و سلبریتی‌ها به ما نشان دادند که می‌توانیم همراه با شلوار اسلیم فیت، ظاهری بسیار شیک و رسمی هم داشته باشیم.

پارچه پشمی از انواع شلوار مردانه

چرا فقط باید درباره مدل شلوار صحبت کرد؟ در حالی که نوع پارچه شلوار می‌تواند تأثیر چشم‌گیری بر ظاهر شما خواهد داشت. وقتی صحبت از پارچه پشمی می‌کنیم، منظورمان دقیقاً از پارچه موهر تا گاباردین است. این نوع پارچه‌ها به‌حدی زیبا هستند که ظاهر شما بی‌نهایت لاکچری و زیبا می‌کنند.

خب بیایید کمی بیشتر درباره پارچه پشمی صحبت کنیم. به نظرتان پارچه پشمی برای استایل رسمی مناسب است یا غیررسمی؟ خب برای هر دو مناسب خواهد بود.

البته حتی در استایل غیررسمی هم وقتی از شلوار گاباردین یا موهر استفاده کنید، ظاهرتان به‌حدی شیک می‌شود که می‌توان آن را به نوعی رسمی دانست! بنابراین در صدر لیست راهنمای خرید شلوار مردانه شیک باید به انواع شلوار مردانه پشمی اشاره کرد.

در حقیقت با انتخاب هوشمندانه اجزای دیگر استایل خود، می‌توانید ظاهر رسمی، نیمه‌رسمی یا غیررسمی داشته باشید. ترکیب پیراهن مردانه کلاسیک آکسفورد(Oxford shirt)، کمربرند چرم، کت تک و کراوات با شلوار گاباردین را تصور کنید. نظرتان چیست؟

واقعاً حتی با تصور خودتان در چنین لباسی، قند در دلتان آب می‌شود. اینطور نیست؟ خب حالا تصور کنید که چنین شلوار پشمی زیبا را با یک بافت ظریف، پالتو و کفش دربی ست کنید. حالا چطور؟ نظرتان چیست؟

واقعاً چنین شلواری همه فن حریف است و حتی در غیررسمی‌ترین حالت ممکن، باز هم ظاهری رسمی و شیک به شما می‌دهد!

شلوار لگ راحتی مردانه

شلوار لگ راحتی لباسی کلاسیک است که می‌توانید به کمد لباس و استایل خود اضافه کنید. در انتخاب این شلوار باید به طول آن اهمیت دهید، چون اگر مناسب نباشد، زیبا به نظر نمی‌رسد؛ بنابراین در انتخاب شلوار لگ راحتی دقت کنید.

معمولا این شلوارها مناسب استایل کژوال است، هرچند می‌توان از آن در یک استایل شیک خیابانی نیز بهره گرفت.

شلوار فلانل خاکستری

اگر جزو مردانی هستید که به شیک بودن ظاهر خود اهمیت می‌دهید، حتماً باید اقدام به خرید شلوار مردانه فلانل خاکستری کنید. فلانل نوعی پارچه خاص است که از پشم تهیه می‌شود. پارچه فلانل ظاهری بسیار شیک و منحصر‌به‌فرد دارد.

در حقیقت بافت این پارچه به‌حدی زیباست که هرکسی را شیفته خود می‌کند. پارچه فلانل در استایل‌های انگلیسی به‌وفور دیده می‌شود. هنگام خرید شلوار مردانه فلانل توجه داشته باشید که حتماً مدل اسلیم فیت تهیه کنید.

شلوار فلانل اصلاً نباید رگولار فیت باشد. به همین خاطر بین مدل های شلوار مردانه رگولار فیت اصلاً به‌دنبال فلانل نباشید.

شلوار فلانل با یک جفت کالج، لوفر، دربی یا حتی آکسفورد کلاسیک بسیار زیبا می‌شود. شما می‌توانید فلانل را در تابستان یا زمستان بپوشید. ترکیب شلوار فلانل خاکستری با پیراهن سفید و کت اسپرت خاکستری بی‌نظیر خواهد شد.

همچنین می‌توانید در طول زمستان، شلوار فلانل را همراه با بافت، پالتو و شال گردن ست کنید. اگر در مراسم رسمی می‌خواهید حضور داشته باشید و قصد خودنمایی دارید، بهتر است حتماً شلوار فلانل را انتخاب کنید.

البته همان طور که مشخص است، اصلاً نباید شلوار فلانل را در بین انواع شلوار مردانه ارزان قرار دارد. اگر چنین ظاهری شیک و رسمی را می‌خواهید، باید بهای آن را بپردازید! بنابراین فلانل را باید در دسته انواع مدل های شلوار مردانه قرار داد.

جاگر از بهترین انواع شلوار مردانه

واقعاً قرار نیست که همیشه استایلمان مردانه و رسمی باشد. گاهی می‌خواهیم در جمع دوستانمان حاضر شویم. گاهی اوقات هم می‌خواهیم به سفر برویم. حتی برای باشگاه ورزشی یا دودین صبحگاهی داخل پارک نیز گاهی به شلواری خاص نیاز خواهیم داشت.

جاگر از بهترین انواع شلوار مردانه غیررسمی به حساب می‌آید. شما می‌توانید در تابستان یا زمستان از انواع مختلف جاگر استفاده کنید. جاگر ظاهری مدرن، امروزی و در عین حال غیررسمی به شما می‌دهد. به همین خاطر باید شلوار جاگر را در بین مدل های شلوار مردانه راحت قرار داد.

حتی سلبریتی‌های معروف نیز از جاگر برای تیپ غیررسمی خود استفاده می‌کنند. شلوار جاگر را می‌توانید همراه با یک جفت کفش ورزشی، هودی و سویشرت بپوشید.

حتی ست جاگر با یک تیشرت سفید ساده و یا تیشرت‌های لانگ نیز معرکه خواهد بود. توجه داشته باشید که جاگر می‌تواند اسلیم فیت یا باگی باشد. چنین موضوعی کاملاً به استایل و سلیقه شما بستگی دارد. جاگر در بین انواع شلوار مردانه بسیار پرطرفدار است.

شلوار کوتاه

گاهی باید دلمان را به دریا بزنیم و استایلی جدید را امتحان کنیم. همیشه که نباید از سنت‌های قدیمی تبعیت کرد. گاهی سبک‌های جدید نیز بسیار زیبا و دوست‌داشتنی هستند.

در حال حاضر شلوارهای کوتاه مردانه محبوبیت بسیاری پیدا کرده‌اند. حتی بسیاری از سلبریتی‌ها و ورزشکاران معروف نیز همانند دیوید بکهام یا رونالدو از چنین استایلی استقبال کرده‌اند.

شلوار کوتاه معمولاً پارچه‌ای است. همچنین بهتر است شلوار کوتاه اسلیم فیت را برای استایل خود انتخاب کنید. شلوار کوتاه را می‌توانید با کت تک ست کنید و از زیبایی آن لذت ببرید.

به نظرتان شلوار پارچه‌ای کوتاه همراه با تیشرت مشکی یقه‌گرد ساده چطور می‌شود؟ خب باید بدانید عالی خواهد بود! حال همین استایل را با یک کفش لوفر یا کالج و بدون جوراب بپوشید تا از زیبایی آن لذت ببرید.

از مسائل جنجالی درباره شلوار کوتاه مردانه، رسمی یا غیررسمی بودن آن است. بسیاری بر این باور هستند که ست لباس با شلوار کوتاه مردانه می‌تواند کاملاً رسمی باشد؛ اما برخی دیگر آن را در دسته انواع شلوار مردانه غیررسمی دسته‌بندی می‌کنند.

بهتر است گفت که چنین استایلی می‌تواند رسمی یا غیررسمی باشد؛ اما شاید نتوانید آن را در جلسه‌ای کاری خیلی رسمی بپوشید! با وجود این، ظاهرتان بسیار شیک، آراسته و البته مد روز خواهد بود. فراموش نکنید که همیشه جامعه در پذیرش مد جدید کمی مقاومت از خود نشان می‌دهد. از این رو شلوار کوتاه را در لیست انواع شلوار مردانه آینده خود قرار دهید.

شلوار کارگو یا همان شش جیب

بسیاری از انواع شلوار مردانه ظاهری رسمی دارند و فرد هنگام استفاده از آن‌ها احساس راحتی نخواهد کرد. در چنین مواقعی شلوار کارگو یا همان شش جیب به داد آقایان می‌رسد! شلوار کارگو ظاهری کاملاً غیررسمی و خیابانی دارد.

اصلاً نباید حتی فکر استفاده از این نوع شلوار را در موقعیت‌های رسمی یا حتی نیمه‌رسمی را کنید. کارگو نیز همانند شلوار جین برای استفاده در محیط‌های کاری طراحی شد. دلیل آن هم کاملاً واضح است.

شلوار کارگو جنس مقاومت و جیب‌های بسیاری دارد! پس می‌توانید از آن برای حمل وسایل کار استفاده کنید. پس شاید شلوار کارگو را باید در بین انواع مدل های شلوار مردانه مقاوم نیز قرار داد.

شلوار کارگو دارای انواع بسیار ساده و انواع مد روز است. انواع ساده شباهت بسیاری با همان شلوارهایکار دارد. این مدل شلوار را بیشتر به رنگ خاکی و کرم تیره به بازار عرضه می‌کنند. با پوشیدن شلوار کارگو، ظاهرتان غیررسمی، اما موقر خواهد بود.

در عین حال برخی انواع شلوار کارگو بیشتر مد روز هستند و جوانان برای استایل‌های خیابانی می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. به همین خاطر کارگو در بین انواع مدل های شلوار مردانه بسیار پرطرفدار است.

شلوار کارگو را فقط باید با تیشرت آستین کوتاه یا آستین بلند و همراه با کفش ورزشی پوشید. استفاده از لوفر، کالج، دربی یا کفش آکسفورد با این شلوار قدغن است!

شما می‌توانید از شلوار کارگو برای دورهمی‌های دوستانه، خرید روزمره، ورزش و یا استایل‌های خیابانی استفاده کنید. شلوار شش جیب برخلاف تصور جزو انواع شلوار مردانه ارزان نیست. بلکه برخی مدل‌های آن قیمت بسیاری نیز دارد.

شلوار فاق بلند از انواع شلوار مردانه

شلوارهای فاق بلند استایلی محبوب هم در میان آقایان و هم در بین خانم‌ها است و دانستن دلیلش هم سخت نیست. این مدل شلوار مردانه برای هر فرم بدنی مناسب است و می‌تواند حال و هوای کلاسیک و قدیمی هالیوود را به ظاهر مدرن شما ببخشد.

به علاوه راه‌های زیادی برای ایجاد سبک خاص هر کسی وجود دارد، مثلا می‌توانید کمربندهای خاص و برجسته ببندید. با پوشیدن شلوار مردانه فاق بلند در محیط کاری استایلی قدیمی داشته باشید.

شلوار پلیسه‌دار مردانه

وقتی که مردی شلوار پلیسه‌دار می‌پوشد، اعلام می‌کند که شیک و بااعتماد به نفس است و می‌داند چگونه خودش را به دنیا معرفی کند.

شلوارهای پلیسه‌دار مردانه هر چند دهه یک بار ترند می‌شود و این بدان معنا است که اکنون زمان مناسبی برای پوشیدن این شلوار برای داشتن استایل کلاسیک با پیراهن و اکسسوری‌های مدرن است.

اگر می‌خواهید ظاهری کژوال داشته باشید و جذاب به نظر برسید، آستین پیراهن‌تان را تا آرنج تا بزنید؛ علاوه بر این پوشیدن ژاکت چرمی تیپ شما را شیک و مدرن می‌کند.

شلوار ورزشی

شلوار ورزشی فقط برای پوشیدن در باشگاه نیست. شما می‌توانید هنگام نرمش روزانه در پارک یا بیرون رفتن با دوستان‌تان در شب نیز از این شلوار استفاده کنید.

لباس ورزشی با ژاکت خلبانی جذاب دیده می‌شود و گزینهٔ خوبی برای استریت استایل است. در خانه هم اگر می‌خواهید شلوار راحتی به تن کنید، می‌توانید روی شلوار ورزشی مردانه هم حساب کنید.

شلوار چرم

البته این مدل شلوار مردانه برای هر استایل و فرم بدنی مناسب نیست و برای گروه خاصی که بدن‌شان روی فرم است توصیه می‌شود.

این شلوار گزینهٔ خوبی برای پوشیدن در یک موقعیت اجتماعی مناسب به‌شمار می‌رود؛ چون ظاهر شما را مردانه‌تر و قدرتمندتر نشان می‌دهد.

شلوار چرمی مردانه انواع مختلفی دارد، از شلوار چرم مشکی اصل گرفته تا چرم مصنوعی و شلوارهای چرمی که شبیه به شلوار جین است. پوشیدن این شلوار کمی چالش‌برانگیز است، به همین دلیل بهتر است آن را با یک جفت کفش چرمی ست کنید.

شلوار گرمکن

شلوار گرمکن ورزشی راحت‌ترین نوع شلوار مردانه محسوب می‌شود. این شلوار، راحت و پرطرفدار است و پوشیدن آن در بیرون از منزل مثل گذشته عیب نیست! شلوار گرمکن برای استایل روزمره انتخاب خوبی محسوب می‌شود، چه در خانه هنگام استراحت و تماشای تلویزیون و چه وقت خرید کردن؛ هم راحت است و هم کاربردی.

تفاوت اصلی بین شلوار گرمکن و جاگر این است که جاگر معمولا از متریال سبک و نازک تولید می‌شود و شلوار گرمکن ضخیم‌تر و گرم‌تر است.

برای خرید بهترین شلوار گرمکن مردانه بهتر است شلوارهایی به رنگ خنثی یا طرح‌های ساده انتخاب کنید، به جای شلوارهای گشاد شلوارهای متناسب‌تر را برگزینید و با کفش‌های کتانی بپوشید.

شلوار مخمل کبریتی مردانه

مخمل کبریتی نوعی پارچهٔ کلاسیک است و شلوارهای به این جنس حال و هوای کلاسیک و شیکی دارند. با ست کردن شلوار مخمل کبریتی با ژاکت مناسب، در جمع‌های خانوادگی چشم همه را به سوی خود جذب کنید.

از آنجایی که پارچه مخمل کبریتی گرم‌تر از سایر پارچه‌ها است، شلوارهای اینچنینی برای ماه‌های سرد سال مناسب‌تر است. این نام از بافت پارچهٔ شلوار گرفته شده و در رنگ‌های مختلف در بازار موجود است.

شلوار پیژامه

پیژامه انواع مختلفی دارند که همه‌شان کاربردی و راحت هستند. گاهی طرح‌های این شلوارها به قدری شیک و زیبا است که می‌توانید خارج از خانه نیز آن‌ها را بپوشید. هر مردی باید برای راحتی در خانه، چند پیژامه داشته باشد.

پیژامه‌ها معمولا از بهترین پارچه‌های باکیفیت تولید می‌شود و هم مناسب هوای مطبوع بهار است و هم روزهای سرد پاییز و زمستان. جنس پیژامه‌ها معمولا به گونه‌ای است که با پوشید آن پوست حس خوبی دارد.

نکات مهم برای انتخاب شلوار مردانه

  • شلوارتان را نه خیلی بالا بکشید، و نه آنقدر پایین که پشتتان را نمایش دهید.
  • کش شلوار و یا کمربندتان لازم نیست که بالاتر از نافتان قرار بگیرد، اما احتمالا بیست سانت زیر آن هم نباید باشد! در واقع شلوار هایی با فاق بلند، می توانند برای افراد کوتاه قد، کار شگفت انگیزی انجام دهد.
  • از شلوار هایی با رنگ آبی روشن دوری کنید. آنها یاداور پسرهای دهه 90 هستند!
  • شلوار جین هایتان باید دقیقا هم سایز شلوار های پارچه ای تان باشند. آیا شلوار های اسلیم کاتتان کاملا اندازه و متناسب هستند؟ پس هیچ دلیلی وجود ندارد که بخواهید شلوارهایی مسخره و گشاد به خصوص در قسمت ران را بپوشید.

نکات تکمیلی انتخاب شلوار

  • شلوارهایتان را تنگ کنید. اینکه شلوار جینی رنگی تیره دارد، دلیل نمی شود که تبدیل به شلواری «تجملی» شود. به خصوص، به این معنی نیست که بتوانید آنها را با کفش های رسمی سیاه و براق بپوشید.
  • شلوار جین های پاره خوب هستند. اگر این پارگی بصورت طبیعی ایجاد شده باشد. هدف همه ی ما این است که ظاهری شبیه به راهزنان پیدا کنیم، اما اگر شلوارهایمان فرسوده شده باشند، دیگر احتمالا زمان این است که یک شلوار جدید تهیه کنیم! و اگر شلواری که خریده اید از قبل پارگی داشت، احتمالا مدت زمان زیادی دوام نمی آورد.
  • تا زدن پایین شلوار قابل قبول است، اما لزوما شیک نیست. تا زدن شلوار عموما همراه با شلوار های پلیسه دار هستند، بنابراین بخاطر این اتفاق ناخوشایند (به قانون شماره 1 نگاه کنید)، آقایان کوتاه قد باید همیشه از این شلوارها دوری کنند، بخاطر اینکه باعث کوتاه تر بنظر رسیدن پاها میشود. مردهای قد بلند می توانند شلوارشان را تا بزنند، اما معمولا جزو مدل های شیک به حساب نمی آید.
  • اگر شلوارتان در اطراف مچ پا چین می خورد، برایتان بلند است. کلید اندازه ی مناسب شلوار، چروک است. برای مثال جایی که شلوار شما روی کفشتان قرار میگیرد و یک چروک افقی روی پارچه می افتد. شلوار شما باید یک چروک کوچک داشته باشد تا اندکی با شلوارتان تماس داشته باشد، اما نه آنقدر زیاد که کاملا شلوارتان تا بیفتد. شلوارتان در اطراف مچ پف می کند؟ اصلا خوب نیست.
  • کمربند همیشه الزامی نیست. اما حلقه های کمربند خالی، زیبا بنظر نمی رسند. بهرحال کمربند اساسا جزو زیورآلات به حساب می آید و اغلب، بزرگترین مکمل لباس شما هستند. مهمتر از همه اینکه، جلوی افتادن شلوارتان را می گیرند! فقط مراقب باشید رنگ و مدلی را انتخاب کنید که هماهنگ با کفش و شلوارتان باشد، و توجه را از آنها دور نکند.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید